FBK me një aktivitet të ri

Basketboll

FBK me një aktivitet të ri

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 16:32
FBK me një aktivitet të ri

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) do të fillojë me aktivitete për veteranët në të dyja konkurrencat.

FBK në kuadër të Planit Strategjik 2021-2025 e ka përfshirjen e gjithë komunitetit të basketbollit në aktivitetet e saj, ndërsa kohë më parë është formuar edhe  Komisionit të Veteranëve të FBK-së. Me anë të këtij Komisioni synohet që të realizohen qëllimet e Planit Strategjik.

FBK bën thirrje që të gjithë veteranët/et të paraqiten tek koordinatorët nëpër qytete: te meshkujt, Naim Hajrizi (Mitrovicë), Artan Kurti (Prizren), Arben Bislimi (Gjilan), Shkumbin Kumnova (Gjakovë), Arianit Shala (Peja), Blerim Vuniqi/Shkëlzen Fetiu (Prishtinë), Agron Berisha (Therandë), ndërkohë te femrat: Resmije Juniku/Teuta Abdullahu (Prishtinë), Adelina Cipa (Prizren), Zumra Kabashi (Mitrovicë), Valbona Bytyqi (Peja), Kimete Haliti (Ferizaj) dhe Florentina Thaqi (Gjakovë).

Komisioni përbëhet nga Naim Hajrizi, njëherësh kryeses i Komisionit të Veteranëve, pastaj anëtarët/et: Resmije Juniku, Ibrahim Karabeg, Shkumbin Kumnova, Agron Berisha, Teuta Abdullahu dhe Dardan Kasapolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat