Rahoveci në presion të Trepçës

Basketboll

Rahoveci në presion të Trepçës

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 10:29
Rahoveci në presion të Trepçës

Xhiroja e tretë në Superligën e Kosovës në basketboll do të dhurojë ndeshje interesante.

Takimi hapës i xhiros është mes Rahovecit dhe Trepçës, që zhvillohet të premten. Vreshtarët kanë një fitore e një humbje, kurse mitrovicasit kanë dy fitore dhe synojnë të tretën me radhë. Kjo është edhe një sfidë për mitrovicasit para kualifikimeve në FIBA Europe Cup.

Të shtunën zhvillohet ndeshja ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Vëllaznimit. Të dy skuadrat kanë nga një fitore e një humbje dhe synojnë fitoren e dytë në këtë edicion.

Përballja kryesore zhvillohet në “Karagaçi” ndërmjet Pejës dhe Golden Eagle Yllit. Pejanët janë kampionë të Ligës Unike, kurse therandasit kampionë të Kosovës. Peja ka dy fitore në këtë edicion, kurse Ylli dy humbje. Takimi pritet të jetë mjaft interesant, siç ka ndodhur në takimet e fundit mes tyre.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është derbi i Prizrenit mes Bashkimit dhe Ponte Prizrenit. Bashkimi ka një fitore e një humbje, kurse Ponte dy humbje në dy ndeshjet e para.

Java 3

E premte

19:00 Rahoveci – Trepça       

E shtunë

17:00 Sigal Prishtina – Vëllaznimi

E diel

17:00 Peja – Golden Eagle Ylli

19:00 Bashkimi – Ponte Prizreni 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat