Trepça vazhdon me fitore

Basketboll

Trepça vazhdon me fitore

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 23:22
Trepça vazhdon me fitore

Trepça ka shënuar fitoren e tretë në këtë edicion nga tri ndeshjeve të zhvilluara, duke mundur Rahovecin si mysafire me rezultat 80:87 (14:26, 18:25, 27:26, 21:10).

Mitrovicasit e nisën ndeshjen në mënyrë fantastike me një seri prej 3:21, por më pas kishte një rënie, ku çereku i parë përfundon 14:26.

Pas një fillimi të barabartë në periudhën e dytë, mysafirët u shkëputën në fund të kësaj pjese, duke thelluar edhe më shumë epërsinë, për të shkuar në pushim me rezultat 32:51.

Perioda e tretë ishte e barabartë, por sidoqoftë, ‘Xehetarët’ ruajtën epërsinë, për të mos lejuar përmbysjen e vendasve, ndërsa shifrat në semafor pas 30 minutash ishin 59:77. Në dhjetë minutat vendasit ishin më të mirë, por nuk mjaftoi dhe Trepça shënoi fitore 80:87, në xhiron e tretë të Superligës, kurse ‘Vreshtarët’ kanë një fitore e dy humbje.

Te Rahoveci u dalluan Chris Seeley me 19 pikë e dhjetë kërcime, Devin Johnson me 20 pikë dhe Musab Mala me 19, kurse te Trepça u dalluan Drilon Hajrizi me 18 pikë e dhjetë kërcime dhe Adam Grand e Mikaile Tmusiq me 15.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat