Jay Threatt, një tjetër amerikan që përforcon Yllin

Basketboll

Jay Threatt, një tjetër amerikan që përforcon Yllin

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 18:34
Jay Threatt

Jay Threatt është një tjetër amerikan që i është bashkuar skuadrës nga Suhareka, Yllit.

Kampioni në fuqi i Kosovës, përmes një njoftimi, ka konfirmuar marrëveshjen e arritur me amerikanin Jay Threatt.

“Ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me lojtarin Jay Threatt i cili ka përvojë të madhe në liga më të larta si Francë, Lituani, Greqi, Poloni ku së fundmi ai ka qenë pjesë e ekipit Wilki Morskie Szczecin”, thuhet në njoftimin e klubit nga Suhareka.

Threatt së fundmi ishte pjesë e ekipit polak Wilki Morskie, ndërsa më parë karrierë ka bërë edhe në disa vende të tjera evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat