Refuzova 100 milionë dollarë

Basketboll

Refuzova 100 milionë dollarë

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 12:02
Refuzova 100 milionë dollarë

Gjatë konferencës për shtyp zhvilluar sot, ditën që skuadrat e NBA-së nisin zyrtarisht grumbullimin për sezionin e ri 2023-2023,

Kyrie Irving, ylli i Brooklyn Nets, ka rrëfyer peripecitë që përjetoi vitet e fundit, kur nuk luante pasi ishte i pavaksinuar.

“Hoqa dorë nga një rritje e ndjeshme e rrogës, nga një kontratë 4-vjecare me vlerën e 100 milionë dollarëve, për të mos u vaksinuar. Mora një vendim për të mos kryer vaksinën anti-Covid duke mos e ditur nëse do të luaja më në NBA apo jo”, tha Irving.

“Ndoqa këtë rrugë dhe mora këtë vendim i vetëdijshëm për atë që po bëja.

E dija që rrezikoja vendin e punës. Mund të kisha një marrëveshje pa nisur sezoni i kaluar, por për shkak se nuk kreva vaksinën gjithcka dështoi. Ishte një kafshatë e hidhur për t’u kapërdirë”, tha Irving.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat