Përquku, më e mira në derbi

Basketboll

Përquku, më e mira në derbi

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 14:03
Përquku, më e mira në derbi

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Penzës në udhëtim, duke vazhduar pa humbje në elitën e basketbollit te femrat.

Basketbollistja më e dalluar në parket ishte Arbnore Përquku me dyshifror të trefishtë, 14 pikë, 12 kërcime dhe dhjetë asistime. Përquku zgjidhet MVP e kësaj jave, ndërsa nuk është hera e parë që shpallet më e mira e javës.

Top 5

Arbnore Përquku (Bashkimi) 14 pikë, 12 kërcime, 10 asistime

Taliyah Hopkins (Bashkimi) 22 pikë, 7 kërcime

Ireyon Keith (United Basketball) 19 pikë, 8 kërcime, 4 asistime

Besjana Martinaj (Prishtina) 25 pikë, 1 kërcim, 5 asistime

Zërina Shatri (Prishtina) 10 pikë, 16 kërcime, 1 asistim

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat