Giannis nuk mjafton për Bucks

Basketboll

Giannis nuk mjafton për Bucks

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 20:50
Giannis nuk mjafton për Bucks

Boston mbetet skuadra më e mirë në NBA këtë sezon, duke korrur sot fitoren e 14-të. Celtics mposhtën 125-112 Dallas, sfidë ku 6 lojtarë realizuan mbi 10 pikë. Më të mirët ishin Tatum me 37 pikë e 13 rebound si dhe Brown me 31 pikë, duke i bërë të pavlefshme 42 pikët e Luka Doncic për miqtë.

Ekipi kampion i Golden State fitoi 124-107 ndaj Clippers, në një përballje të dominuar nga vendasit. Wigginis me 31 pikë e Curry me 22, bënë diferencën në parket. Skuadra e Milwaukee zhgënjen sërish, duke u mundur 118-113 në fushën e saj nga Chicago. Giannis realizoi 36 pikë e 11 rebound, por që mbetën për statistikë, ndërsa për Bulls u dallua DeRozan po me 36 pikë.

Jashtë fushe fiton Brooklyn, që mundi 112-98 Toronto, sfidë ku u dallua Irving me 29 pikë. Detroit, falë 23 pikëve të Bogdanovic, mposhti 125-116 Uah Jazz, ndërsa Charlotte triumfoi 107-101 ndaj Philadelphia (Rozier 22 pikë). Pas kohës shtesë fiton Denver, që mundi 131-126 Oklahoma (Jokic 39 pikë e 10 rebound).

NBA – Rezultatet e sotme

Charlotte – Philadelphia, 107-101

Cleveland – Portland, 114-96

Indiana – Minnesota, 101-115

Atlanta – Sacramento, 115-106

Boston – Dallas, 125-112

Miami – Washington, 113-105

Toronto – Brooklyn, 98-112

Milwaukee – Chicago, 113-118

Oklahoma – Denver, 126-131

San Antonio – New Orleans, 110-129

Utah Jazz – Detroit, 116-125

Golden State – Clippers, 124-107

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat