Fenerbahce vijon të jetë padrone e Euroleague

Basketboll

Fenerbahce vijon të jetë padrone e Euroleague

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 12:15
Fenerbahce vijon të jetë padrone e Euroleague

Është mbyllur raundi i 10-të i Euroleague në basketboll për meshkuj. Në krye të renditjes vijon të qëndrojë skuadra e Fenerbahce, fituerse edhe këtë javë, turqit mundën 82-72 Armani Milano, ndeshje e luajtur në Itali, duke korrur suksesin e nëntë sezonal.

Me dy fitore më pak ndodhen në vendin e dytë katër ekipe: Olympiacos (fitoi 86-76 ndaj Alba Berlin), Real Madrid (fitoi 105-79 ndaj Partizan Beograd), Barcelona (fitoi 96-84 ndaj Baskonia Gasteiz) e Monaco (fitoi 80-79 ndaj Bayern Mynih).

Fiton edhe skuadra kampione në fuqi, ajo turke e Anadolu Efes, që mposhti 85-80 italianët e Virtus Bolonja. Sic dihet, tetë skuadrat më të mira në përfundim të sezonit të rregullt shkojnë në fazën play off.

Euroleague – Raundi i 10-të

Crvena Zvezda – Maccabi Tel Aviv, 69-68

Olympiacos – Alba Berlin, 86-76

Armani Milano – Fenerbahce, 72-82

Real Madrid – Partizan Beograd, 105-97

Monaco – Bayern Mynih, 80-79

Panathiniakos – Villeurbanne, 77-58

Virtus Bolonja – Anadolu Efes, 80-85

Barcelona – Baskonia Gasteiz, 96-84

Valencia Basket – Zalgiris Kaunas, 76-80

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat