Boston nuk lëshon kreun

Basketboll

Boston nuk lëshon kreun

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 13:07
Boston nuk lëshon kreun

Nuk ndalet marshimi i Boston, që mbetet ekipi më i mirë në NBA këtë sezon. skuadra e Celtics fitoi sot 134-121 ndaj Miami, në një sfidë mes dy ekipesh rivale në Lindje. Edhe pse të gjithë titullarët e Miami realizuan mbi 10 pikë, kjo s’mjaftoi për të fituar. Për Boston u dallua Tatum me 49 pikë e 11 rebound.

Fitore të rëndësishme korri skuadra e Milwaukee, që mundi 109-103 New York, ndeshje ku u dallua Antetokounmpo me 37 pikë e 13 rebound. Rikthehet te fitorja skuadra e Lakers, që mposhti 128-109 Portland, sfidë ku diferenën e bëri treshja James-Davis-Reaves, që së bashku realizuan 80 pikë.

Phoenix vijon të dominojë në Perëndim, duke mundur sot 132-113 Chicago. Shkëlqeu i zakonshmi Booker, autor i 51 pikëve. skuadra e Utah Jazz, falë 33 pikëve të Clarekson, mundi 125-112 rivalët e Clippers, ndërsa Denver mundi 120-100 Houston, me Murray Protagonist, autor i 26 pikëve.

NBA – Rezultatet e sotme

Cleveland – Philadelphia, 113-85

Orlando – Atlanta, 108-125

Boston – Miami, 134-121

Brooklyn – Washington, 113-107

New York – Milwaukee, 103-109

Minnesota – Memphis, 109-101

New Orleans – Toronto, 126-108

Oklahoma – San Antonio, 119-111

Denver – Houston, 120-100

Phoenix – Chicago, 132-113

Utah Jazz – Clippers, 125-112

Sacramento – Indiana, 137-114

Lakers – Portland, 128-109

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat