Dy duele interesante në Superligë

Basketboll

Dy duele interesante në Superligë

Më: 29 janar 2023 Në ora: 09:06
Foto ilustrim

Të dielën ndeshen dy skuadrat me traditë në basketbollin e Kosovës, Bashkimi dhe Peja. 

Prizrenasit kanë tetë fitore e 11 humbje, ndërsa pejanët 13 fitore e gjashtë humbje.

Ndeshja e fundit e kësaj jave është ndërmjet Rahovecit dhe Sigal Prishtinës. 

Vreshtarët janë në vendin e fundit me vetëm dy fitore e 17 humbje, kurse prishtinasit kanë ngritje të formës në ndeshjet e fundit, ku numërojnë 14 fitore e pesë humbje deri më tani, duke u pozicionuar në vendin e dytë në tabelë.  

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat