Vdes basketbollistja 19-vjeçare

Basketboll

Vdes basketbollistja 19-vjeçare

Më: 31 janar 2023 Në ora: 20:16
Gjikanoviq

Një lajm tronditës në  Mal të Zi. 

Konkretisht, basketbollistja e re, malazezja Ivona Gjikanoviq, ka ndërruar jetë në moshën 19-vjeçare.

“Ivona për një vit është trajtuar nga leucemia në Turqi, por fatkeqësisht nuk ka arritur ta mposht sëmundjen e egër”, raportojnë mediat malazeze.

Ivona ka ushtruar basketboll në Roling që nga viti 2016 dhe më pas ka luajtur në Nikshiq.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat