Ylli përforcohet me amerikanin, Wes Washpun

Basketboll

Ylli përforcohet me amerikanin, Wes Washpun

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 20:27
Wes Washpun

KB Golden Eagle Ylli është përforcuar edhe me një basketbollist të huaj.

Kampionët në fuqi të Kosovës njoftuan se kanë arritur marrëveshje me Wes Washpun.

Ai është 29-vjeç dhe i gjatë 185 centimetra.

Washpun së fundmi ishte pjesë e skuadrës nga elita e basketbollit meksikan, Ostioneros de Guaymas, ku luajti me mesatare prej 14 pikëve, 3 kërcimeve dhe katër asistimeve për ndeshje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat