Peja pësoi humbje në Izrael

Basketboll

Peja pësoi humbje në Izrael

Më: 14 mars 2023 Në ora: 22:26
Pamje nga ndeshja

Peja ka pësuar humbje në derbin e xhiros në Ligën Ballkanike të basketbollit BIBL si mysafire kundër skuadrës Hapoel Beer Sheva në Izrael, me rezultat 88:81.

Edhe pse lojtarët pejanë luftuan fort, nuk arritën t’i shmangen humbjes.

Ndeshja ishte e vështirë për skuadrën kosovare që nga fillimi, pasi vendasit morën avantazhin qysh në fillim, teksa dy çerekët e parë i mbyllën me një diferencë të madhe në pikë, 50:30.

Megjithatë, Peja nuk u dorëzua dhe ktheu lojën në çerekun e tretë, duke e fituar këtë periudhë loje. Por, kjo nuk ishte e mjaftueshme për të fituar ndeshjen.

Në çerekun e katërt, Peja u afrua, por nuk arriti edhe të realizojë përmbysje e rezultatit.

Peja renditet e dyta në tabelë me shtatë fitore dhe dy humbje, ndërsa Hapoel Beer Sheva udhëheq në tabelë me nëntë fitore dhe një humbje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat