Zenelaj, MVP i javës

Basketboll

Zenelaj, MVP i javës

Më: 21 mars 2023 Në ora: 15:17
Urim Zenelaj

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e 26-të e Prince Caffe Superligës.

Ponte Prizreni shënoi fitore të rëndësishme, duke mundur Rahovecin në garë për një vend në “Play-off”.

Te prizrenasit më i miri ishte Urim Zenelaj me dyshifror të dyfishtë prej 20 pikëve e 12 kërcimeve, një asistim, një top të vjedhur dhe katër bllokada.

Zenelaj kishte indeksin 32, apo më të lartin e kësaj xhiro, duke u shpallur MVP. Paraqitje të mirë bëri edhe Meriton Ismaili me 20 pikë, gjashtë kërcime dhe dy asistime.

Derbin e kësaj jave e fitoi Peja, që mundi Trepçën në “Minatori”. Te verdhezinjtë u dalluan Brad Waldow me 11 pikë, 20 kërcime dhe dy asistime, si dhe Arti Hajdari me 17 pikë, një kërcim dhe një asistim.

Golden Eagle Ylli regjistroi fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim, ku te therandasit më i miri ishte Chris Harris me 12 pikë dhe 19 kërcime.

Top 5

Urim Zenelaj (Ponte Prizreni) 20 pikë, 12 kërcime, 1 asistime

Brad Waldow (Peja) 11 pikë, 20 kërcime, 2 asistime

Arti Hajdari (Peja) 17 pikë, 1 kërcim, 1 asistim

Meriton Ismaili (Ponte Prizreni) 20 pikë, 6 kërcime, 2 asistime

Chris Harris (Golden Eagle Ylli) 12 pikë, 19 kërcime

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat