Milwaukee dhe Lakers me fitore të çmuar

Basketboll

Milwaukee dhe Lakers me fitore të çmuar

Më: 23 mars 2023 Në ora: 11:39
Pamje nga një ndeshje

Performancë e shkëlqyer në NBA nga Milwaukee Bucks, të cilët ruajnë lidershipin e tyre në Lindje duke mposhtur Spurs.

31 pikë për talentin Antetokounmpo.

Denver fiton dhe qëndron i pari në Perëndim. Grizzlies gjithashtu buzëqesh, ndërsa Chicago Bulls është eliminuar në fitoren e Philadelphia 76ers dhe Lakers mund Phoenix.

Milwaukee kanë dominuar lojën nga fillimi deri në fund.

Pas plus 15 pikë në mesin e lojës, Giannis dhe shokët e tij e shtrinë diferencën në plus 28 në çerekun e tretë. Kështu vjen fitorja e 52-të e sezonit për ta.

Denver nga ana tjetër ka fituar ndaj Wizards të cilët nuk mund të bënin asgjë, pasi ngrenë flamurin e bardhë për play-ins, me një paraqitje negative nga i gjithë ekipi.

Los Angeles Lakers kanë marrë një tjetër fitore në NBA, kësaj radhe ndaj Phoenix Suns në Crypto.com Arena.

Skuadra nga Kalifornia ka triumfuar para adhuruesve të vet ndaj Phoenix Suns me 11 pikë diferencë, 122-111.

Çereku i parë dhe i tretë i takuan miqve, derisa në të dytin dhe të katërtin ishin më të mirë vendasit dhe kjo ishte vendimtare për fitoren e tyre. Anthony Davis ka qenë më i dalluari për fitoren e Lakers me 27 pikë, nëntë kërcime e pesë asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe D’Angello Russell me 26 pikë e gjashtë asistime, ndërsa Austin Reaves shtoi 25 pikë të tjera dhe 11 asistime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat