Kosova në turneun e YDF-së në Bullgari

Basketboll

Kosova në turneun e YDF-së në Bullgari

Më: 27 mars 2023 Në ora: 22:48
Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës në të dyja konkurrencat me U14 do të marrë pjesën në turneun e YDF-së, që organizohet në Bullgari.

Ky turne do të organizohet nga 29 marsi deri më 2 prill, ndërsa marrin pjesë: Kosova, Bullgaria, Rumania, Turqia dhe Maqedonia Veriore në të dyja konkurrencat.

Ndeshja e parë për Dardanet/ët do të jetë kundër Maqedonisë Veriore më 30 Mars, për të vazhduar më pas me sfidat ndaj Rumanisë, Bullgarisë dhe Turqisë.

Orari i Kosovës

30 Mars

13:00 Maqedonia V.-Kosova (F)

15:00 Maqedonia V.-Kosova (M)

31 Mars

13:00 Kosova-Rumania (F)

15:00 Kosova-Rumania (M)

1 Prill

17:00 Bullgaria-Kosova (F)

19:00 Bullgaria-Kosova (M)

2 Prill

13:00 Turqia-Kosova (F)

15:00 Turqia-Kosova (M)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat