Nuggets e thellojnë epërsinë ndaj Lakers

Basketboll

Nuggets e thellojnë epërsinë ndaj Lakers

Më: 21 maj 2023 Në ora: 11:13
Foto ilustrim

Denver Nuggets e kanë fituar edhe ndeshjen e tretë ndaj Los Angeles Lakers në serinë  e finaleve të Konferencës së Perendimit.

Jamal Murray ishte lojtari më i dalluar i fituesve duke regjistruar 37 pikë, 7 kërcime dhe 6 asistime.

Ndërsa në anën tjetër Anthony Davis me 28 pikë dhe 18 kërcime.

Nuggets e thellojnë epërsinë në 3-0 me ndeshje ndaj Lakers dhe në qoftëse e fitojnë ndeshjen e ardhshmë që zhvillohet në mëngjesin e së martës me kohën tonë lokale, kualifikohen në finalen e madhe të NBA.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat