Përfundon edicioni i parë në Ligën e Veteranëve

Basketboll

Përfundon edicioni i parë në Ligën e Veteranëve

Më: 21 maj 2023 Në ora: 21:38
Foto e përbashkët

Sot është zhvilluar xhiroja e pestë në Ligën e Veteranëve, që ishte e fundit për edicionin e parë.

Gjithsej janë zhvilluar pesë xhiro në pesë qytete të ndryshme.

Rezultatet ishin në plan të dytë, ndërsa kryesorja ishte ribashkimi i veteranëve dhe një mirënjohje për kontributin e dhënë në basketbollin e Kosovës.

Prishtina u rendit e para me katër fitore e një humbje, ndërsa pas saj janë renditur Vëllaznimi, Peja, Trepça, Bashkimi dhe Ylli.

Në sfidat e zhvilluara në Pejë janë arritur këto rezultate:

Vëllaznimi – Trepça 56:49

Peja – Ylli 57:41

Bashkimi – Prishtina 52:75

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat