Theranda Basket, kampione në ligën U-14!

Basketboll

Theranda Basket, kampione në ligën U-14!

Më: 26 maj 2023 Në ora: 12:21
Theranda

Theranda Basket, kampione në ligën U-14!

Theranda Basket është shpallur kampione në ligën U-14 te meshkujt, pasi arriti të mposht Ylli 04 me rezultat 42:63 apo në seri të përgjithshme 2:0.

Kupën te kapiteni Erin Kotori e dorëzoi Menaxherja e Eventeve dhe Basketbollit 3x3 në FBK, Artina Hasani.

Me këtë fitore Theranda Basket ka siguruar një vend në Superligen U-14 në edicionin e ardhshëm 2023/2024.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat