KB Prishtina e transferon amerikanin Steven Davis!

Basketboll

KB Prishtina e transferon amerikanin Steven Davis!

Më: 7 shtator 2023 Në ora: 15:04
Foto ilustrim

KB Prishtina e transferon amerikanin Steven Davis!

Klubi basketbollistik Prishtina ka njoftuar për transferimin e Steven Davis.

Amerikani Steven Davis, 29 vjeçar, vjen në kryeqytet pas një përvoje të pasun e me shifra të mrekullueshme në liga të ndryshme evropiane si në: Hungari, Sllovaki, Suedi, Gjermani dhe Itali.

Ai luan në pozitën e alo-qendrës dhe së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së famshme italiane Fortitudo Bologna dhe skuadrës tjetër Trapani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat