Turpi serb, sërish provokojnë Kosovën

Basketboll

Turpi serb, sërish provokojnë Kosovën

Më: 8 shtator 2023 Në ora: 12:22
Provokatorët

Kombëtarja e Serbisë në basketboll, po merr pjesë në Kupën e Botës në basketboll e kundërshtari i tyre i radhës është Kanadaja.

Pas fitores ndaj Lituanisë, u panë një numër i madh i tifozëve të Serbisë me sjellje të turpshme. .

Gjegjësisht, fansat e Serbisë të mbledhur në një kafene, ranë në sy sloganet me motive nacionaliste.

Në një moment ata u ndanë, e më pas kënduan me dy zëra “Kosovë është Serbi” si dhe “Kosova është zemra e Serbisë”.

Ky është turpi serb.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat