Ndërpritet ndeshja Trepça – Bashkimi, shkak bëhen tifozët

Basketboll

Ndërpritet ndeshja Trepça – Bashkimi, shkak bëhen tifozët

Më: 13 shtator 2023 Në ora: 20:48
Pamje nga incidenti

Basketbolli në Kosovë duket se do të përballet me problemet e njëjta edhe këtë sezon.

Basketbolli u rikthye sot me ndeshjet e para çerkefinale në Superkupë.

Megjithatë, ndeshja mes Trepçës dhe Bashkimit është ndërprerë shkaku i tifozëve. Ishin tifozët mitrovicas që ndezën mjete piroteknike brenda palestrës, gjë që është e ndalur.

Të pranishëm në palestrën “13 Qershori” të Suharekës janë edhe tifozët e Bashkimit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat