Incidentet në finalen e Superkupës, reagon KB Trepça

Basketboll

Incidentet në finalen e Superkupës, reagon KB Trepça

Më: 18 shtator 2023 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

Finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll ndërmjet Pejës dhe Trepçës u përshkua nga incidente të shumta nga tifozët e pranishëm në palestër.

Për këto incidente ka reaguar fituesi i Superkupës, Trepça që ka dënuar ashpër dhunën në palestër.

Ja reagimi i plotë:

Klubi i basketbollit Trepça shpreh shqetësimin për disa episode jo të mira gjatë dhe pas finales së Superkupës së Kosovës në basketboll, Trepça - Peja, e zhvilluar të dielën në Suharekë.

Klubi i basketbollit Trepça angazhohet maksimalisht për sjellje të dinjitetshme të të gjithë akterëve në ndeshjet e basketbollit, duke përfshirë shikuesit në tribuna. Në të njëjtën kohë klubi ynë dënon sjelljen e disa individëve të caktuar, që mundohen të kamuflohen brenda grupeve të tifozëve, që i bëjnë dëm klubit tonë, imazhit të klubit dhe basketbollit në përgjithësi.

Jemi të përkushtuar që të luftojmë dukuritë negative dhe nga ndeshja e ardhshme do të ketë masa të rrepta ndaj atyre individëve që me veprimet e tyre bien ndesh me misionin e klubit dhe basketbollit Kosovar.

Gjithë tifozët i urojmë për suksesin e arritur dhe në të njëjtën kohë i lusim për kujdes që të distancohen nga individët që me veprimet e tyre i sjellin dëme klubit tonë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat