Tyron Harris firmos për Prishtinën

Basketboll

Tyron Harris firmos për Prishtinën

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 13:03
Tyron Harris

Basketbollisti Tyron Harris zyrtarisht është lojtar i KB Prishtinës.

Kryeqytetasit përmes një njoftimi, kanë zyrtarizuar transferimin e ri. Harris do të vesh fanellën bardhekaltër në sezonin që nis sot.

31-vjeçari vjen të Prishtina pas përvojës në shtete të ndryshme si Bosnje, Maqedoni Veriore, Turqi dhe Rusi.

Harris në sezonin 2020/21 ishte shpallur MVP i sezonit në Ligën Ballkanike me skuadrën TFT, me mesatare 18.6 pikë, 7.5 asistime.

Ai së fundmi Harris ka qenë pjesë e skuadrës Dynamo Vladivostok në Rusi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat