Suns fitojnë dramën ndaj Knicks

Basketboll

Suns fitojnë dramën ndaj Knicks

Më: 27 nëntor 2023 Në ora: 08:35
Foto ilustrim

Phoenix Suns fituan me rezultatin 116-113 ndaj New York Knicks në sekondat e fundit, falë tre pikëshit të Devin Booker.

Ky i fundit realizoi gjithsej 28 pikë, 11 kërcime dhe 5 asistime në këtë triumf të ekipit të tij, ndërsa tek humbësit u dalluar Jalen Brunson me 35 pikë, 8 asistime dhe 6 kërcime.

Në ndeshjet tjera në NBA, u regjistruan këto rezultate:

Boston Celtics vs Atlanta Hawks 113-103,

Memphis Grizzlies vs Minnesota Timberwolves 97-119,

Orlando Magic vs Charlotte Hornets 130-117,

Brooklyn Nets vs Chicago Bulls 118-109,

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors 105-102,

Denver Nuggets vs San Antonio Spurs 132-120 dhe

Milwaukee Bucks vs Portland Trail Blazers 108-102.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat