Clippers rikthehen te humbja

Basketboll

Clippers rikthehen te humbja

Më: 28 nëntor 2023 Në ora: 09:46
Denver Nuggets dhe Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers kanë pësuar humbjen e 9 nga 16 ndeshje të zhvilluara këtë sezon në NBA, ngase pësuan nga Denver Nuggets me rezultatin 104-113.

Mysafirët u udhëhoqën nga Reggie Jackson që shënoi 35 pikë dhe 13 asistime, ndërsa tek vendasit u dallua Kaëhi Leonard me 31 pikë dhe 8 kërcime.

Krahas këtij takimi, u zhvilluan edhe 4 ndeshje të tjera:

Detroit Pistons vs Washington Wizards 107-126,

Indiana Pacers vs Portland Trail Blazers 110-114,

Philadelphia 76ers vs Los Angeles Lakers 138-94 dhe

Utah Jazz vs Neë Orleans Pelicans 114-112.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat