Rraci përfundon me sukses Programin FIBA

Basketboll

Rraci përfundon me sukses Programin FIBA

Më: 30 nëntor 2023 Në ora: 12:03
Rraci

Rraci përfundon me sukses Programin FIBA Players Mentorship!

Menaxheri i Kombëtares së Kosovës, Adriatik Rraci ka përfunduar me sukses FIBA Players Mentorship Program.

Rraci, këtë Program e ka ndjekur përmes ligjëratave online, të cilat janë zhvilluar gjatë muajit Tetor 2022 dhe muajit Mars 2023. Për ta përfunduar këtë Program duhet kompletuar të gjitha fazat, siç janë: Athlete Lifestyle Mentor Certificate, FIBA Off - Court Guide, Individual Assignment.

Menaxheri i Përfaqësueseve të Kosovës ka përfunduar me sukses të gjitha detyrat e kërkuara dhe në fund ka diplomuar me sukses.

Ligjërues të këtij programi ishin: Javier Deshayes, Leila Boujnah, Emily Cortigny dhe Kelly Jones.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat