Prishtina fituese e Kupës U-18

Basketboll

Prishtina fituese e Kupës U-18

Më: 9 prill 2024 Në ora: 19:06
Prishtina

Prishtina fituese e Kupës U-18!

Prishtina ka triumfuar në finalen e Kupës së Kosovës në kategorinë U-18, ndaj Peja 03 me rezultat 49-60.

Lojtarja më e dalluar e ndeshjes u shpall Malvina Haziri. Ndërsa medaljet, kupën dhe çmimin MVP i ndau, anëtari i Bordit të FBK-së, Dardan Kasapolli.

Final Four i Kupës së Kosovës u zhvillua në Pejë gjatë datave 6/7 prill. Gjysmëfinalja e parë u zhvillua në mes KBF Peja 03 dhe AA Prishtinës kurse e dyta në mes KBF Bashkimit dhe KBF Prishtinës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat