Rikthehet në lojë Denveri

Basketboll

Rikthehet në lojë Denveri

Më: 13 maj 2024 Në ora: 11:56
Foto ilustrim

Denver Nuggets ka arritur ta barazojë serinë përballë Minnesota Timberwolves, duke triumfuar me rezultatin 115:107.

Denveri arriti që ta barazojë serinë në 2:2 në kuadër të serinë gjysmëfinale të Konferencës së Perëndimit.

Falë një pjese të parë fantastike, Nuggets arritën që në fund të marrin fitoren.

24-29 dhe 25-35 ishin shifrat e pjesës së parë për Denverin. Ani pse Minnesota arriti ta fitojë komplet pjesën e dytë, 30:26 dhe 28:25, për ta nuk kryen punë në fund.

Nikola Jokic ishte më efikasi në këtë takim me 35 pikë. Ai u ndihmua nga Aaron Gordon i cili shënoi 27 pikë.

Në krahun tjetër, për Timberwolves i pandalshëm ishte Anthony Edwards, i cili shënoi plot 44 pikë, por nuk kryen punë për fitore.

Ndeshja e pestë do të zhvillohet në Denver të mërkurën në mëngjes me orën tonë lokale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat