Besëlidhja, një hap larg titullit kampion

Basketboll

Besëlidhja, një hap larg titullit kampion

Më: 22 maj 2024 Në ora: 22:04
Pamje nga ndeshja

Lezhjanët mundin Teutën edhe në ndeshjen e tretë dhe kryesojnë finalet 3-0.

Besëlidhja është vetëm një hap larg titullit kampion në basketboll për meshkuj, teksa në ndeshjen e tretë ka fituar ndaj Teutës me një diferencë prej 41 pikësh.

Që në periodën e parë të besuarit e Afrim Bilalit kanë vënë në udhëheqje rezultatin, teksa kanë fituar 28-17.

Vazhdohet me të njëjtin ritëm dhe në periodën e dytë, që Besëlidhja e ka fituar 23-11 dhe në pushim kryeson 51-28.

Pas pushimit Teuta është munduar të rivalizojë. Por dhe perioda e tretë është përsëri për të besuarit e Afrim Bilalit. 27-24 dhe në total 78-52. E fundit vulos suksesin e Besëlidhjes, 106-65, që kryeson 3-0 në finalet për titull kampion në basketboll për meshkuj

Ndeshja e katërt do të luhet të shtunën duke nisur nga ora 18:00 në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” të Durrësit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat