Interesim i madh për bileta në Mitrovicë

Basketboll

Interesim i madh për bileta në Mitrovicë

Më: 23 maj 2024 Në ora: 12:19
Pamje

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion i Superligës së Kosovës në basketboll do të përfundojë sonte në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën vendimtare, dhe fituesi i kësaj ndeshje do të shpallet kampion i Kosovës.

Seria finale është 2:2, që ishte shumë interesante, kurse interesimi për finalen e pestë të “Play-offit”, është i jashtëzakonshëm. ‘Xehetarët’ fituan 77:68 dhe 85:78, derisa therandasit fituan 80:79 dhe 75:71.

Mitrovicasit duan titullin e pestë në histori të klubit, apo të parin që nga viti 2012, kurse therandasit të tretin, ku më 2021 dhe 2022 ishin shpallur kampionë të Kosovës.

Interesimi për të siguruar një biletë për këtë ndeshje është jashtëzakonisht i madh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat