Panathinaikos kualifikohet në finale

Basketboll

Panathinaikos kualifikohet në finale

Më: 24 maj 2024 Në ora: 21:55
Panathinaikos

Panathinaikos është skuadra e parë finaliste e këtij edicioni të Euroligës në basketboll për meshkuj.

Grekët kanë dominuar gjysmëfinalen përballë Fenerbahces, duke fituar me rezultatin 73-57.

N pjesën e dytë Panathinaikos arrin të shkëputet dhe të fitojë bindshëm të gjithë takimin.

Finalistja tjetër do të jetë fituesja e sfidës Real Madrid-Olimpiacos, që do të nisë në orën 21:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat