Kosova U20 përfundon garat në turneun në Rumani

Basketboll

Kosova U20 përfundon garat në turneun në Rumani

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 12:12
Pamje nga ndeshja

Kosova U20 në konkurrencën e meshkujve ka marrë pjesë në turneun “Balkanic International Tournament” në Cluj të Rumanisë.

Dardanët e rinj në këtë turne kanë zhvilluar katër ndeshje, që ju ndihmon para garave ndërkombëtare.

Të gjitha ndeshjet e Kosovës kanë qenë të rezultate të ngushta, derisa përzgjedhësi i Kosovës për U20, Dritëro Sefaja ka parë formën e lojtarëve dhe paraqitjet e tyre para ndeshjeve ndërkombëtare.

Kosova U20 ka filluar përgatitjet më 10 qershor dhe do t’i vazhdojë në Prishtinë para FIBA U20 Eurobasket, Divizioni B, që zhvillohet në Rumani më 12-21 korrik.

Ndërkohë, Kosova U20 te meshkujt garojnë në Divizionin B, do të jetë në Grupin C, së bashku me Suedinë, Hungarinë, Armeninë, Ukrainën dhe Moldavinë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat