Formohet grupi i intelektualëve në mërgatë, përkrahë Listën e Përbashkët Vjosa-Albini

Diaspora

Formohet grupi i intelektualëve në mërgatë, përkrahë Listën e Përbashkët Vjosa-Albini

Më: 14 janar 2021 Në ora: 14:50
Vjosa Osmani dhe Albin Kurti

"Grup i Intelektualëve nga Mërgata“, (GIM), i posa formuar nga vende të ndryshme të Botës, përkrahë Listën e Përbashkët Vjosa-Albini ! INICIATIVA „GUXO“, KOALICIONI I SHPRESËS !

GIM-i, fton të gjithë qytetarët, shtetas të Kosovës, me të drejtë vote, me qëndrim në Mërgata ( në vende të ndryshme të Evropës dhe Botës) të mobilizohen për votim!

GIM-i, fton shtetasit e Kosovës, të shfrytëzojnë të drejtën demokratike dhe t'i votojnë individët e pa korruptuar, atdhetarë, intelektualë dhe punëtorë, në mënyrë që ti kthehet dinjiteti qytetarit të Republikës së Kosovës, si dhe të krijohen kushtet pë zhvillim ekonomik dhe prosperitet.

GIM-i, kërkon anulimin e vendimit të KQZ-së, që vota e mërgimtarit të verifikohet përmes telefonit. Kjo është antikushtetuese, anakronike dhe nënçmuese. Në asnjërin vend në botë nuk ka metodë të tillë !

Në emër të grupit të intelektualëve në mërgatë

Major, Nazif Ramabaja

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat