Shqiptari qëllohet disa herë me thikë në mes të qytetit të Barcelonës

Diaspora

Shqiptari qëllohet disa herë me thikë në mes të qytetit të Barcelonës

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Një burrë me origjinë shqiptare u godit disa herë me thikë në mes të ditës në kryeqendrën e Barcelonës.

Ngjarja u regjistrua në rrugën “Consolat del Mar” mesditën e së premtes.

Viktima, një shtetas shqiptar, u trajtua shpejt nga agjentët e Gardës, deri në mbërritjen e shërbimeve mjekësore.

Më pas një ekip mjekësor ishte në gjendje të stabilizonte të plagosurin  në vendin e plagosjes dhe më pas u transferua në një qendër shëndetësore aty pranë për shërimin e tij.

Policia ende nuk i di arsyet e goditjes me thikë. Për momentin, nuk ka pasur arrestime, por policia rajonale ka hapur një hetim për të sqaruar rrethanat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat