Tragjike/ Shqiptari var veten, pasi e dashura...

Diaspora

Tragjike/ Shqiptari var veten, pasi e dashura...

Më: 18 janar 2022 Në ora: 09:14
Ilustrim

Një shqiptar 32 vjeç u zhduk këtë të hënë dhe kërkimet për ta gjetur rezultuan me një fund shumë të hidhur.

Ngjarja ka ndodhur në Markopoulo të Ilisë në Greqi, ku i riu  është gjetur i varur në pemë.

I riu nga Shqipëria ka kërcënuar se do të bënte vetëvrasje pasi ish-partnerja nuk donte që të kthehej më me të, raportojnë mediat helene.

Shqiptari kishte munguar prej kohësh në vendin ku jetonte e kur ka shkuar ka kërkuar rilidhjen me partneren, por se ajo ka refuzuar.

Ai është kthyer në shtëpi e ka shfaqur tendenca për të kryer vetëvrasje. Vajza ka thënë në polici se ka marrë mesazhe nga i riu shqiptar se do të kryente vetëvrasje.

Dhe, vërtetë kështu kishte ndodhur. Pasditen e kësaj të hëne, 32-vjeçari u gjet i vetëvarur në Markopoulo të Ilisë në Greqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat