Arrestohet dentistja shqiptare, dyshohet se e vrau të fejuarin e saj

Diaspora

Arrestohet dentistja shqiptare, dyshohet se e vrau të fejuarin e saj

Më: 14 qershor 2022 Në ora: 11:52
Dentistja shqiptare

Një dentiste shqiptare është arrestuar nën dyshimin se e ka vrarë të fejuarin e tij.

Rasti ka ndodhur në Lummen të Belgjikës.

I fejuari i saj piloti i Qatar Airways Robby Claes, u gjet i vdekur në shtratin e tij më 20 maj.

Fillimisht hetuesit dyshohen se shkaqet mund të ishin natyrore.

Por, një ditë më pas ata urdhëruan arrestimin e të fejuarës së tij, dentistes shqiptare.

Akuzat janë mohuar nga ana e shqiptares.

Në ndërkohë gjykata e ka hedhur poshtë kërkesën e 44 vjeçares, duke lënë të nënkuptohet se dyshimet se ajo mund të ishte vrasësja janë tepër të forta, shkruan gazeta belge nieuwsblad-be.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat