Vrau me thikë gruan në Greqi, zbardhet dëshmia e shqiptarit

Diaspora

Vrau me thikë gruan në Greqi, zbardhet dëshmia e shqiptarit

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 15:12
Në sallën e gjyqit gjithçka ai tha ishte “një falje për fëmijët e tij”

Paraditen e sotme, rreth orës 10:25, ka dalë para Gjykatës 50-vjeçari shqiptar, i cili vrau bashkëshorten e tij 40-vjeçare në Zakinthos Greqi.

Me pranga në duar, shqiptari shoqërohej nga efektivë të shumtë policie.

Në sallën e gjyqit gjithçka ai tha ishte “një falje për fëmijët e tij.”

Para Prokurorit Penal të Zakynthos, 50-vjeçari u shfaq i penduar për aktin e tij makabër.

Ai ka pranuar se ka goditur me thikë gruan e tij mbrëmjen e së dielës në Tsilivi të Zakynthos.

40-vjeçarja, para se të humbte jetën nga duart e bashkëshortit, kishte shkuar në komisariatin lokal të Zakynthos, ku denoncoi  edhe një herë burrin e saj për  sjellje të dhunshme dhe  abuzive.

Pasi ajo është kthyer në banesë, ndërkohë që autoritetet po kërkonin bashkëshortin e saj, 51-vjeçari i kishte shkuar në shtëpi dhe pasi gruaja nuk ishte përgjigjur kishte thyer derën.

Ai kishte nisur ta dhunonte sërish dhe në tentativë për tu arratisur viktima vrapoi tek shkallët e fqinjit, por sulmuesi e kapi atë, e dhunoi, i hodhi një vazo me lule para se ta godiste me thikë.

Më pas 51-vjeçari është zhdukur dhe u kap nga policia pas rreth 24 orësh.

Xhelozia e sëmurë duket se ka qenë arsyeja e vrasjes tragjike të shqiptares në Greqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat