“Duam 400 mijë paund”, lirohet pengu shqiptar në Angli - 7 të arrestuar

Diaspora

“Duam 400 mijë paund”, lirohet pengu shqiptar në Angli - 7 të arrestuar

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:57
Angli

Policia shqiptare dhe ajo britanike kanë zhvilluar një operacion të përbashkët për lirimin e një 30-vjeçari shqiptar i cili ishte marrë peng në Angli nga 7 shtetas të tjerë shqiptarë.

Pengmarrësit kanë kërkuar 400 mijë Paund për lirimin e pengut.

Informacionin fillestar për pengmarrjen e kishte Policia e Shtetit. Autoritetet shqiptare vendosën në dijeni homologët e tyre në Britani dhe shkëmbimi në kohë i informacionit bëri të mundur gjetjen dhe lirimin e 30-vjeçarit nga Shqipëria.

Gjatë operacionit ndërkombëtar i koduar “Pengu” u arrestuan pengmarrësit, 7 shqiptarë me rekorde kriminale në Britani. Ndërsa 30-vjeçari i marrë peng është liruar dhe ndodhet i sigurt pranë autoriteteve britanike.

Policia shqiptare njofton se operacioni është në vijim dhe për këtë arsye nuk bëhen publike të dhënat e personit të marrë peng dhe të personave të arrestuar, deri në përfundim të operacionit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat