22-vjeçarit shqiptar i shpërthen granata në punë

Diaspora

22-vjeçarit shqiptar i shpërthen granata në punë

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 10:05
Ilustrim

Një 22-vjeçar shqiptari i ka shpërthyer një granatë dore të enjten duke punuar në një ndërtesë që po rikonstruktohej në Torino. I riu shqiptar ka mbetur i plagosur.

Shpoërthi ndodhi teksa po zhvendoste disa mbetje me lopatë në kopshtin e ndërtesës ku ndodhej edhe një granatë që i përkon Luftës së Dytë Botërore, e cila u aktivizua dhe shpërtheu.

I riu shqiptar ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat