E shtunë, 15 maj 2021
 • Nga hobi në pasion! Shikoni se si kjo stiliste flokësh “luan” me ngjyrat duke krijuar rezultate të mahnitshme

  Në vitin 1950, vetëm rreth 7% e grave amerikane lyenin flokët e tyre, dhe deri më tani kjo tendencë është rritur deri në 75%. Stilistë nga e gjithë bota tani duket se po marrin pjesë në një konkurs krijimtarie në mënyrë që të bëjnë diçka me flokët tanë për të na bërë që të shihemi në pasqyrë dhe të shqiptojmë me zë të lartë, “Uau!”.

  “Bright Side” ka prezantuar punën e Ksenia Kisavna, një stiliste flokësh, duke e bërë çdo model të duket i ndritshëm dhe unik dhe duke ndihmuar klientët e saj të dallohen nga turma. Gjithçka filloi si një hobi dhe u kthye në një pasion të vërtetë për ngjyrën. Ksenia është një artiste plotësisht autodidakte, e cila eksperimentonte fillimisht tek familjarët e saj, tek miqtë ose tek vajza që i takonte rastësisht dhe që shprehnin dëshirën për t’i lyer flokët.

  Në intervistën e saj me “Bright Side”, stilistja pranoi se dashuria për impresionizmin e ndihmon të ndërtojë imazhe shumëngjyrëshe që shpesh shfaqen në flokët e klientëve të saj. Ajo tha se duhet vërtet një ndjenjë e mirë e përputhshmërisë së ngjyrave për të qenë në gjendje të krijoni tone shumë-dimensionale që do të duken bukur së bashku.

  Frymëzimi i saj vjen nga burimet më të papritura.

  Ksenia zbuloi se ndonjëherë është më e vështirë të përdorësh një ngjyrë të qetë dhe të qëndrueshme të flokëve kur punon me një ton, në vend që të krijosh një model flokësh gradient me një kombinim të ngjyrave të ndryshme.

1 / 11