Kush i drejton takimet derbi në Ligën e Parë të Kosovës?

Futboll

Kush i drejton takimet derbi në Ligën e Parë të Kosovës?

Më: 22 prill 2021 Në ora: 16:46
Kush i drejton takimet derbi në Ligën e Parë të Kosovës?

Fundjava vazhdon me ndeshje interesante në Ligën e Parë të Kosovës.

Tashmë është bërë edhe delegimi i plotë për gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 24-të.

Në ‘Grupin A’, dueli mes vendit të tretë dhe të katërt, Istogu – A&N, pritet të jetë interesant, ku drejtësinë do ta ndajë Eridon Podvorica me asistentët Arbnor Bullatovci dhe Visar Kupina.

Në ‘Grupin B’ spikat ndeshja mes rivaleve te kryeqytetit, Flamurtari – 2 Korriku. Këtë ballafaqim do ta drejtojnë gjyqtarët e Superligës, Fatmir Tahiri, Fatmir Abrashi dhe Gzim Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat