​Levante-Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Futboll

​Levante-Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Më: 11 maj 2021 Në ora: 20:57
Foto ilustrim

“Blaugranët” kanë rastin në rast fitoreje të marrin kreun e tabelës së La Ligës për herë të parë në sezonin 2020/21.

Pas pak minutash do të fillojë ndeshja e xhiros së 36 mes Levantes e Barcelonës, ku tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Për Barçën tri pikë janë tejet të rëndësishme për titullin e ri, ku momentalisht gjenden në kuotën e 75 pikëve, dy më pak se lideri i tabelës Atletico Madridi.

Formacionet zyrtare:

Levante (4-4-2): Fdez; Garcia, Pier, Duarte, Roger; Bardhi, Morales, Vezo, De Frutos; Miramon, Melero

Barcelona (3-5-2): Ter Stegen; Pique, Araujo, Lenglet; Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembele; Griezmann, Messi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat