Barcelona e shkarkon Ronald Koemanin

Futboll

Barcelona e shkarkon Ronald Koemanin

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 00:26
Ronald Koemani

Klubi i Barcelonës në orët e vona të ditës së mërkurë e ka shkarkuar Ronald Koemanin nga posti i trajnerit.

Shkarkimi i trajnerit holandez ka ardhur pas rezultateve negative në këtë sezon.

Poashtu edhe pas humbjes nga Rayo Vallecano të mërkurën mbrëma me rezultat minimal 1-0.

Barcelona nën drejtimin e Koemanit në La Liga në këtë sezon në 10 ndeshje regjistroi 4 fitore, 3 humbje dhe 3 barazime, duke u renditur e nënta me 15 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat