Ferizaj përgatitet për derbin e madh, kundër Ramiz Sadikut

Futboll

Ferizaj përgatitet për derbin e madh, kundër Ramiz Sadikut

Nga: K.G. Më: 28 tetor 2021 Në ora: 22:48
Ferizaj përgatitet për derbin e madh, kundër Ramiz Sadikut

Ramiz Sadiku i Prishtinës është lider në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

“Ndërtimtarët” kryesojnë me 19 pikë, dy më shumë se Ferizaj në vend të tretë.

Të dielën (13.00) në Prishtinë ballafaqohen Ramiz Sadiku dhe Ferizaj në kuadër të javës së 11-të.

Ferizaj me kryetrajnerin Arbnor Morina përgatiten për fitore. Morina ka recetën e triumfit!  

“Sot skuadra jonë në orët e hershme të mëngjesit ka vazhduar stërvitjet e radhës para duelit ndaj Ramiz Sadikut, ndeshje e cila zhvillohet të dielën në Prishtinë.  

Stërvitjet kanë përfunduar me sukses dhe sipas planit, edhe pse në një mot të ftohët e me mjegull atmosfera brenda grupit të futbollistëve është fantastike. 

Trajneri Arbnor Morina me stafin e tij është duke e përgaditur maksimalisht skuadrën tonë për ndeshjen e radhes, e cila do të jetë shumë interesante pasi qe Ramiz Sadiku është momentalisht lidere në ligën e parë”, njoffton FC Ferizaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat