Derbi Gjilani - Drita, i besohet Shpetim Murtezit

Futboll

Derbi Gjilani - Drita, i besohet Shpetim Murtezit

Më: 3 maj 2022 Në ora: 17:58
Derbi Gjilani - Drita, i besohet Shpetim Murtezit

Kete mesjave do te zhvillohen ndeshjen e xhiros se 33-te ne Superligen e Kosoves ne fuboll.

Padyshim vëmendja më e madhe do të jetë në Gjilan ku zhvillohet derbi ndërmjet Gjilanit e Dritës.

Kete takim do ta drejtoje gjyqtari gjilanas, Shpëtim Murtezi.

Një ndeshje tjeter interesante pritet të luhet në Skenderaj ku ndeshen Drenica e Llapi.

Skuadra vendase duhet medoemos të fitojë për ta ruajtur hapin në luftë për mbijetesë, ndryshe rrezikon shumë që të mbetet në barazh.

Genc Nuza do te jete gjyqtari kryesor në këtë takim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat