Shtanget Reali

Futboll

Shtanget Reali

Më: 15 tetor 2023 Në ora: 15:25
Mbappe

Liverpool dhe Manchester City mendohet se do të bëjnë oferta për sulmuesin e PSG-së, Kylian Mbappe.

Kështu thotë Luke Edwards i Telegraph.

Ai raportoi për BBC Sport: “Mendoj se Mbappe është i vendosur për të shkuar te Real Madrid, por mendoj se mund të ketë pak aksion në janar.

“Klubet e Premier League kanë para. Nëse Manchester City do të vendoste të bënte një lëvizje për Mbappe dhe do të merrte inkurajim nga kampi i lojtarit, atëherë do të hidhet në sulm.

“Ka pasur thashetheme të paqarta për interesimin e Liverpool-it gjithashtu. Ka pasur disa kontakte mes klubeve nëpërmjet ndërmjetësve në të kaluarën.

“Unë mendoj se mund të ketë pak aksion në janar. Nuk e di se ku do të donte të shkonte”.

Duke sqaruar se çfarë donte të thoshte, gazetari tha: “Po, si Manchester City dhe Liverpool, ndoshta do të provojnë ta marrin në janar.

“Nuk mendoj se është përtej mundësive për të arritur një marrëveshje, por të gjitha shenjat tregojnë se ai do të shkojë te Real Madrid”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat