Paguhet garancia 1 milion euro, Alves lirohet nga burgu

Futboll

Paguhet garancia 1 milion euro, Alves lirohet nga burgu

Më: 25 mars 2024 Në ora: 14:34
Ish-futbollisti brazilian Dani Alves

Ish-futbollisti brazilian Dani Alves lirohet nga burgu Brians 2 në Barcelonë pas 14 muajsh qëndrimi në qeli, pasi ishte i ndaluar që prej 20 janarit 2023.

Alves, të cilit i janë bllokuar llogaritë bankare, ka arritur të mbledhë shumën për të paguar garancinë prej një milion eurosh.

Ish-futbollisti i Barcelonës, Juventusit dhe PSG-së u dënua me 4 vjet e gjysmë burg për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare në klubin e natës Sutton në Barcelonë natën mes 30 dhe 31 dhjetorit.

Gjykata e Barcelonës vendosi t’i jap lirinë e përkohshme më 20 mars, në pritje të dënimit përfundimtar të gjyqit ndaj tij, me pagesën e një garancie prej 1 milion eurosh. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat