Lëvozhgat e vezëve janë ilaç! Pastrojnë gjakun, shërojnë ulçerën dhe luftojnë disa sëmundje - Bota Sot
Lëvozhgat e vezëve janë ilaç! Pastrojnë gjakun, shërojnë ulçerën dhe luftojnë disa sëmundje

Këshilla mjekësore

Lëvozhgat e vezëve janë ilaç! Pastrojnë gjakun, shërojnë ulçerën dhe luftojnë disa sëmundje

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Lëvozhgët e vezëve janë konsideruar të padobishme per shkak se eshte menduar se kane ekzistuar vetem për të mbrojtur nga brenda vezën.

Megjithatë, se mendimi ka ndryshuar.

Pas leximit të kësaj shpresojmë se ju do të shmangni hedhjen e lëvozhgës se vezes.

Lëvozhga e vezës eshte një burim i pasur i mineraleve.

Ato përbëhen nga 90% kalcium. Kalciumi është zhytur me lehtësi nga trupi për shkak të përbërjes së saj kimike e cila është identike me strukturën e dhëmbëve tanë dhe kockat.

Nëse konsumohet siç duhet, kalciumi mund të stimulojë prodhimin e qelizave të gjakut, parandalojnë osteoporozën dhe madje edhe rregullimin e presionit të gjakut dhe nivelet e kolesterolit.

Sipas hulumtimit, levozhga e vezës mund të jetë një shtesë ideale per kalcium.

Përveç kalciumit, lëvozhga e vezës përmbanë sasi të larta të hekurit, zinkut, bakrit, fluorit mangan, fosfor, krom etj.

Për të marrë nivelin ditor te rekomanduar te kalciumit e gjitha cka ju duhet eshte të konsumoni rreth 3 gram lëvozhgë te grimcuar vezë.

Përdorimi i levozhges vezë nuk është gjithmonë e thjeshtë sepse struktura e saj nuk i lejon ata që të konsumohen të papërpunuara.

Prandaj, ne ofrojmë disa sugjerime për ju se si të përgatisni dhe përdorni për konsum të sigurt dhe të lehtë

Pastroni gjakun tuaj, forconi organizmin

Lahen dhe shtrydhen 5 levozhga vezë në një ene .

Pini 2 gota te kësaj përzierje në ditë.

Nëse dëshironi të shtoni disa shije ekstra për të – ju mund të shtoni disa pika lëng limoni të freskët . Përzierje duhet të zgjasë rreth 7 ditë.

Përdorni levozhget e vezës për të sheruar gastritin dhe ulçerën

Lahen dhe shtrydhen 2 levozhga vezë. Shtoni 3 lugë lëng shtrydhur te limonit dhe kur levozhga te eshte zbutur, shtoni rreth ½ te një filxhani me qumështit të nxehtë.

Konsumoni kete Ilaç dy herë në ditë. Konsumoni atë një herë në mëngjes pasi ju të zgjoheni dhe një herë natën drejtë para se të shkoni në shtrat. Për rezultatet më të mira, përpiqet të mos hani ose pini ndonjë gjë para se të marrë ilaç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...