Kush të ka hidhëruar

Kultura

Kush të ka hidhëruar

Nga: Skender Zogaj Më: 12 korrik 2021 Në ora: 22:26
Skender Zogaj

Erik, o burri i dheut -

Pse rri kaq serioz,

Tregoj në vesh gjyshit

Kush t'ka bë nervoz?

Unë jam krahu yt

Kudo që tē jesh -

Mu në zemrën tënde

Gjithmonë do më kesh!

Sikur Robin Hudi

Shigjetën e zgjas,

Thembrën e Akilit

Saktësisht e godas.

Sepse për ty syrin

E bëj yll mëngjesi,

I dal në dyluftim

Çdo lloj Herkulesi!

Këndo zëshëm Erik-

Qeshu e hidh valle,

Si princat arbëror

N'Ilirinë e madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat